Bezpieczny Przedszkolak

Dlaczego nasze przedszkole?

W Przedszkolu Bezpieczny Przedszkolak , każde dziecko znajdzie swoje miejsce!

Odnosząc się do wartości takich jak dobro i bezpieczeństwo dziecka ,wspólnie z rodzicami pragniemy, aby wszystkie te założenia zostały zrealizowane.

,,Wychowywać to kochać i wymagać’’, to nasze motto, w myśl którego będziemy nieustannie podążać według indywidualnie dobranych zasad.

Realizujemy zajęcia edukacyjne zgodne z nową podstawą programową MEN.

Zajęcia, które proponujemy , zapewniają dziecku dużo ruchu i zabawy

m.in. zajęcia gimnastyki i rytmiki  pozwolą na utrzymanie zdrowia i poprawnego rozwoju fizycznego. Poprzez zabawy integracyjne  dziecko pozna kolegów i koleżanki adaptując się w społeczności .Teatrzyki, kino, spotkania z muzyką  oraz specjalne dobrane zajęcia nasycą naturalną skłonność do tworzenia , kreatywności i wrażliwości muzycznej.

Nauka języka angielskiego umożliwi poznanie tego, co obce. Malowanie ,  rysowanie  pomoże dziecku wyrazić siebie. Duża liczba zajęć manualnych

W tym lepienie w glinie, masie solnej przygotuje ręce dziecka do nowych zadań. Specjalne metody i pomoce wprowadzą dziecko w świat liter i liczb oraz będą stanowiły pomoc w stawaniu się samodzielnym  w nauce i codzienności , relaksu i wyciszenia dostarczą bajkoterapia (bajka pomagajka) i zajęcia umuzykalniające.

Indywidualne zajęcia wspomagające rozwój dziecka również ze specjalnymi potrzebami prowadzone przez specjalistów (psychologa, pedagoga, logopedę) poprzez odpowiednio dobrane metody do potrzeb i możliwości dziecka zaowocują pozytywnymi efektami w rozwoju malucha.